აკადემიის სიახლეები მთავარი / აკადემია / აკადემიის სიახლეები Prev 1 ... 253 254 255 256 257 258 259 260 261 ... 265 Next 3 ნოემბერი2013 აკადემიის 2002 წელს დაბადებულთა გუნდის მორიგი გამარჯვება დღეს, დინამო თბილისის აკადემიის 2002 წელს დაბადებულთა გუნდმა, რომლის მთავარი მწვრთნელიც ვლადიმერ გოჩაშვილი გახლავთ, ბოლნისის სიონს გამანადგურებელი ანგარიშით – 13:0 სძლია. 3 ნოემბერი2013 მოზარდმა დინამოელებმა ბენდელა–საბურთალო დაამარცხეს დღეს, დინამო თბილისის აკადემიის 2003 წელს დაბადებულთა გუნდმა, რომლის მთავარი მწვრთნელიც კახა გოგოლაძე გახლავთ, ბენდელა–საბურთალოს დიდი ანგარიშით – 6:1 სძლია. მეტოქის კარში ორი გოლი ბაბლუანმა გაიტანა, თითო გოლი კი კერესელიძემ, წერეთელმა, სიჭინავამ და მინაშვილმა შეაგდეს. 24 ოქტომბერი2013 მოზარდ დინამოელთა მორიგი გამარჯვება დინამო თბილისის აკადემიის 2002 წელს დაბადებულთა გუნდმა, რომლის მთავარი მწვრთნელიც ვლადიმერ გოჩაშვილი გახლავთ, გასვლით შეხვედრაში ბენდელა–საბურთალო ანგარიშით 4:1 დაამარცხა. მოზარდ დინამოელთაგან ორი გატანილი გოლით გამოირჩა ბზეკალავა, თითო ბურთი კი აბუაშვილმა და აზაროვმა გაიტანეს. 18 ოქტომბერი2013 დინამოელები 5–8 ადგილებისთვის ითამაშებენ პეტერბურგში მიმდინარე YOUNG TALENTS CUP–ის 2013 წლის გათამაშების ჯგუფური ეტაპი დინამო თბილისის აკადემიის 2002 წელს დაბადებულთა გუნდმა წარმატებით დაძლია. ჯგუფური ეტაპის უკანასკნელი შეხვედრა ჩვენმა გუნდმა პეტერბურგის ზენიტის წინააღმდეგ გამართა. 17 ოქტომბერი2013 ახალგაზრდა დინამოელების წარმატებული სტარტი დინამო თბილისის აკადემიის 2002 წლიანთა გუნდი სანქტ-პეტერბურგში იმყოფება, სადაც იმართება საერთაშორისო ტურნირი- YOUNG TALENTS CUP 2013. ტურნირში მონაწილეობს 20 გუნდი, რომელიც დაყოფილია 4 ჯგუფად. დინამო თბილისის მეტოქეები ჯგუფში არიან: ნიჟნი ნოვგოროდი, ზენიტი სანქტ-პეტერბურგი, კურსკი და ირკუტსკის ბაიკალი.