აკადემიის სიახლეები მთავარი / აკადემია / აკადემიის სიახლეები Prev 1 ... 262 263 264 265 7 სექტემბერი2013 ჭაბუკთა ლიგის პირველი ტურის შეხვედრა U-17 გუნდმაც მოიგო დღეს, ვიტალი დარასელიას სახელობის დინამოს საფეხბურთო აკადემიის მოედანზე ჭაბუკთა ლიგის პირველი ტურის შეხვედრა გამართა ჩვენი აკადემიის U-17გუნდმაც. გიორგი მინაშვილის გაწვრთნილმა ფეხბურთელებმა ვიტ ჯირჯიას 2:0 სძლიეს. მეტოქის კარში ორი გოლი გაიტანა აკადემიის ახალწვეულმა, გიორგი ხარაბაძემ, რომელმაც დღეს თავისი სადებიუტო შეხვედრა ჩაატარა. 7 სექტემბერი2013 U-15 გუნდმა სეზონი გამარჯვებით დაიწყო დღეს, ვიტალი დარასელიას სახელობის დინამოს საფეხბურთო აკადემიის მოედანზე ჭაბუკთა ლიგის პირველი ტურის შეხვედრა გამართა ჩვენი აკადემიის U-15 გუნდმა. ლევან გვანცელაძის შეგირდებმა პრინციპულ შეხვედრაში ვიტ ჯორჯიელ თანატოლებს დიდი ანგარიშით - 4:0 სძლიეს. მეტოქის კარში ორი გოლი გაიტანა გიორგი გოგილაშვილმა, თითო გატანილი ბურთით გამოირჩნენ გიორგი ლორია და აკაკი ყურაშვილი. 6 სექტემბერი2013 ახალი სეზონისთვის U15-იც დაინომრა დინამო თბილისის აკადემიის ასაკობრივი გუნდები ახალი სეზონის სტარტისთვის მზადბეას განაგრძობენ. დღეს, ვიტალი დარასელიას სახელობის დინამო თბილისის ბავშვთა აკადემიაში შეკრებაზე მყოფმა 15–წლამდელებმა მორიგი ვარჯიში გამართეს. ლევან გვანცელაძის შეგირდები სეზონის პირველი ოფიციალური მატჩისთვის ემზადებია, რომელსაც მოზარდი დინამოელები საკუთარ მოედანზე ვიტ ჯორჯიელი თანატოლების წინააღმდეგ გამართავენ. ჩემპიონატის დაწყებამდე კი პატარა დინამოელები დაინომრნენ. 6 სექტემბერი2013 დინამოს აკადემიის U17 გუნდი ახალი სეზონისთვის დაინომრა დინამო თბილისის აკადემიის ასაკობრივი გუნდები ახალი სეზონის სტარტისთვის მზადბეას განაგრძობენ. დღეს, ვიტალი დარასელიას სახელობის დინამო თბილისის ბავშვთა აკადემიაში შეკრებაზე მყოფმა 17–წლამდელებმა მორიგი ვარჯიში გამართეს. გიორგი მინაშვილის შეგირდები სეზონის პირველი ოფიციალური მატჩისთვის ემზადებია, რომელსაც მოზარდი დინამოელები საკუთარ მოედანზე ვიტ ჯორჯიელი თანატოლების წინააღმდეგ გამართავენ. ჩემპიონატის დაწყებამდე კი პატარა დინამოელები დაინომრნენ. 17 აგვისტო2013 ტრიუმფატორები თბილისში დაბრუნდნენ დინამო თბილისის აკადემიის 12–წლამდელთა გუნდმა თურქეთის ქალაქ ანთალიაში გამართული ლუკოილის ბავშვთა ჩემპიონთა თასის გათამაშების პირველ ეტაპზე ოთხი გამართული მატჩიდან ოთხივე მოგებით დაასრულა. გუნდმა პირველი ადგილი დაიკავა და ტურნირის ძირითად ეტაპზე თამაშის უფლება მოიპოვა. პატარა დინამოელები თბილისს გვიან ღამით დაუბრუნდნენ.