• Geo
  • Eng
03.06.2023
პატარა დინამოელები ახალკაცის ფესტივალზე

დღეს დინამოს აკადემიის და ნიუ ვიჟენის მოედნებზე სტარტი აიღო ნოდარ ახალკაცის ტრადიციულმა საფეხბურთო ფესტივალმა. ლეგენდარული მწვრთნელის სახელობის ტურნირი სამ ასაკობრივ ჯგუფში ტარდება. მედლები 9, 10 და 11 წლამდე გუნდებს შორის გათამაშდება, ხოლო ფესტივალში ადგილობრივი გუნდების გარდა სომხეთის და ყაზახეთის გუნდებიც იღებენ მონაწილეობას.

 

დინამოელები ახალკაცის ფესტივალზე სამივე ასაკობრივ კატეგორიაში მონაწილეობენ და ორ-ორი გუნდით არიან წარმოდგენილნი. 9 წლამდე გუნდს ზვიად კვარაცხელია ხელმძღვანელობს, 10 წლამდე დინამოელებს გიორგი მამუჩიშვილი თავკაცობს, ხოლო 11 წლამდე დედაქალაქელთა მწვრთნელი სანდრო ბერგამო გახლვავთ.

 

ჯგუფური ეტაპის მატჩები სამ დღეზე იქნება განაწილებული. ფესტივალის პირველ დღეს დინამოელებმაც იასპარეზეს და გაგაცნობთ შედეგებს.

 

პირველი დღე

 

U9 დინამო-2 2-1 სელერო

U9 დინამო-2 1-2 გორი

U9 დინამო 6-3 ვაზისუბანი

U10 დინამო-2 2-0 ასტანა

U10 დინამო 8-0 ვაზისუბანი

U11 დინამო-2 0-0 საბურთალო

U11 დინამო 8-0 მთვარის გლობუსი

 

აქვე გაგაცნობთ ფესტივალში მონაწილე დინამოელთა შემადგენლობას:

 

U9 დინამო: დაჩი ქვილითაია, ანდრია ახალაია, ალექსანდრე ხრიკაძე, თემურ ხარაიშვილი, სანდრო კორტავა, ლუკა დგებუაძე, დავით გოჩაშვილი, ნიკა შველიძე, გიორგი პატარავა, გიორგი გაბიძაშვილი, ანდრია ჩაგელიშვილი, სანდრო ნათაძე, ცოტნე ზამბახიძე, ერეკლე წიკლაური

U9 დინამო-2: გიგი აბუგბაია, იოანე ბობღიაშვილი, ცოტნე კაცია, გაბრიელ დავითაშვილი, გაგა კოხოძე, დაჩი ნასიპაშვილი, დათო გიორგობიანი, დაჩი ქობელაშვილი, ვიტო შიოლაშვილი, გიორგი კენჭოშვილი, დაჩი ხატიაშვილი, უტა ხარშილაძე

U10 დინამო: დათო ჭანტურია, ბესო გვიშიანი, ერეკლე რუაძე, დაჩი დობორჯგინიძე, საბა ლეონიძე, კოტე ალექსიძე, ტიმო გოგიჩიშვილი, ჯაბა კანკავა, გიორგი გამხუაშვილი, დანიელ ბერიძე, ანდრია ფირანიშვილი, ლაშა ქირია, ირაკლი წულაია, ვანო ჯინიყაშვილი

U10 დინამო-2: დაჩი ბასილაძე, ნიკა ბოსტაშვილი, დანიელ შარაშენიძე, გიორგი კუპრაძე, გაბრიელ გოგელაშვილი, ნიკა შაშიაშვილი, ანდრია ბურჭულაძე, სერგი სოკრატიანი, ანდრია ბაზუაშვილი, ერეკლე წიკლაური, სანდრო ყიფიანი, ნიკა გვანცელაძე, დემეტრე გურგულია, ჯაბა ფოლადაშვილი

U11 დინამო: ანზორიკო მანიჯაშვილი, ალექსანდრე მოდრეკელიძე, ანდრია ბაკურია, იოსებ გოგიჩაიშვილი, თომა ტომარაძე, მათე გორგოძე, ნიკა ბაგდასარიანი, ნიკა ტუხაშვილი, ტტო ლოლუა, იოსებ ლომაძე, გაბრიელ გადრანი, გაბრიელ შარია, ნიკოლოზ ხარაიშვილი, ნიკოლოზ ქანთარია, ვახო ლობჟანიძე, ცოტნე მიქაბერიძე

U11 დინამო-2: დემეტრე თორღოშვილი, კახა ლაბარტყავა, ანრი ლაგვილავა, ნიკოლოზ ლომსაძე, თემო ლაბაძე, ალექსანდრე მიჩერი, გიორგი-გუგა ხარჯავანიძე, რეზი გაბრიაძე, ერეკლე მჭედლიძე, დაჩი მიქაზაძე, ნიკოლოზ სიხარულიძე, გიორგი მახარობლიშვილი, კახა კახნიაშვილი, ალექსანდრე ქარსივაძე, გაბრიელ დიასამიძე, ანდრია მახარაძე, ნიკოლოზ ფანციძე

 

FC Dinamo Tbilisi © All rights reserved 2012 - 2023