Two more friendly matches before the end of the training camp
Dinamo Tbilisi continues its Portuguese training camp. Vladimer Kakashvili's team had a two-day rest and resumed training on February 4. We would like to remind you that the Tbilisi team will return to their homeland on February 13, before that our team will hold two more friendly matches.
Both matches are scheduled against Portuguese teams. On February 8, Dinamo will face S.C. Covilha, and the final match will be held on February 12 against Portimonense S.C.
In the second stage of the training camp, 4 players from Dinamo 2 were added to the team. Goalkeeper Saba Tartarashvili, midfielders Luka Bubuteishvili and Raul Baratelia, and forward Sandro Mikautadze. Papuna Beruashvili, Tengo Gobeshia, and Nikoloz Chikovani returned to Tbilisi, and joined the second team of Dinamo, that will compete against FC Wit Georgia on February 8 on the preparatory stage.